Co to je Hygge?

Hygge znamená cítit se dobře

Hygge. To je styl domova. A také života.

Styl hygge je spojovaný především s Dánskem, patří ale k celé Skandinávii. Samotné slovo hygge má původ v Norštině. My pro něj doslovný překlad nemáme, ale dalo by se říci, že jde o pěstování pocitu štěstí. Ve slově hygge je skrytá pohoda, relaxace, teplo krbu, smích přátel, voňavý hrnek čaje. Je v něm cokoliv, co zahřeje vaše srdce i při dlouhých zimních večerech.

Není to zajímavé? Země Skandinávie mají dlouhé studené zimy, málo sluníčka, a přesto se pravidelně umisťují na vrcholku žebříčků nejšťastnějších zemí na světě. Možná právě proto, že si v chladu a nepřízni museli najít něco, co je bude hřát. A to něco je hygge.

O čem je hygge

Hned vám prozradíme, co přináší hygge do interiéru, ale důležitější je jeho filozofie a styl myšlení. O tom to totiž celé je.

Hygge znamená umění vychutnat si život, všímat si toho hezkého. Být za to vděčný. I pokud (a především) co jde o obyčejné maličkosti všedního dne. Hygge je zachumlat se do teplé deky, dát partnerovi hlavu na rameno a pustit si romantickou komedii. Je to hraní karet s přáteli. Pohodlné oblečení. A teplo útulného domova, kde se vždy cítíte dobře.

Hygge jako styl interiéru

Styl hygge je podobný klasickému skandinávskému stylu. Stojí na jednoduchosti, čistotě a minimalismu. Jeho barvy jsou jednoduché, jemné. Používají se především světlé tóny, hodně bílé, doplněné o jemné pastelové tóny.

Domácnost hygge by vás však měla zahřát, rozhodně nejde o chladný minimalistický styl. A proto klade hygge velký důraz na doplňky, pečlivě vybrané na míru domovu i vám.

Nepřeplácané, jemné a dokonale umístěné. Jsou to mihotající se svíčky, krásný obraz, ubrus ladící s huňatou dekou. Je to především o tom, vykouzlit si doma vlastní dokonalou oázu pohodlí a odpočinku, která vám pomůže spokojeně plout životem.

Pozvěte kouzlo hygge a lagom i k sobě domů. Prohlédněte si naše bytové doplňky v duchu hygge. Protože spokojenost začíná doma.

Oživí domov, zahřejí u srdce

Atmosféra hygge, síla minimalismu, duše Skandinávie. Dekorace plné originálního stylu a smysluplných hodnot. Podtrhnou jedinečnost vašeho domova a každý den vám připomenou, co je opravdu důležité.

Užijte si radost z tvorby

Odpoutejte svou kreativitu a vychutnejte si klidnou inspirativní chvíli. Vyrobte si s námi dekoraci, která bude jediná svého druhu na světě. Naše kreativní sady vás budou bavit a vašemu domovu budou slušet.

Objevte Kreativní sady

Najděte ve tmě nové kouzlo

Dekorativní lampičky přinesou do vašeho domova novou jiskru. Jsou jednoduché, a přece originální. A může z nich zářit i hluboké poselství. Vyberte si to své… nebo si ho rovnou navrhněte.

Prozkoumejte naše lampičky

Co znamená Lagom?

“Ani málo, ani moc”.

Je to přístup k životu i designu. Okouzlující svou jednoduchostí, veliký atmosférou a hodnotami. Vděčnost, skromnost, rovnováha, střídmost.

V duši i doma.

Více na našem blogu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení