Co to je Lagom?

Lagom znamená „Ani málo, ani moc“

Lagom je často označovaný jako nástupce stylu hygge. Ten je v podstatě o minimalismu, pohodlí, radosti z maličkostí. Lagom do této rovnice důrazněji přidává vznešené hodnoty jako je udržitelnost, skromnost, ekologie a ohleduplnost.

Koncept Lagom pochází ze Švédska. Přeložit ho můžeme jako „Ani málo, ani moc“ nebo „Méně je více“. Blízký je však celé Skandinávii. Nejen jako moderní styl jejich domovů, ale jako jejich přirozený způsob uvažování. A o to je krásnější.

O čem je lagom

Lagom je o tom vážit si života, sebe i ostatních, přírody. A stejně tak i věcí. Proto je také o udržitelnosti, recyklaci, využívání věcí znovu a znovu. O jejich oživování a zkrášlování. O střídmosti. O jediném pečlivě vybraném kusu nábytku namísto deseti.

Hodnoty lagom se přenáší do celého života. Do stylu oblékání, které je pohodlné a praktické. Do myšlení a vztahů, které jsou založené na pochopení a vstřícnosti. I do jídla, kde kvalita je důležitější než kvantita. A samozřejmě i do bydlení.

Lagom jako styl interiéru

Lagom je na pohled podobný stylu hygge, zapadá do skandinávské jednoduchosti. Kralují mu nenápadné jemné barvy, provzdušněný interiér, čistota a minimalismus.

O to větší důraz dává lagom na detaily. Není jich potřeba mnoho. Ale měly by být pečlivě vybrané. Aby i jednoduchému interiéru dokázaly dát šmrnc a osobní dotek svého majitele. Aby mu připomínaly hodnoty, které jsou pro něj důležité a zpříjemnily mu každý den i bez nutnosti shromažďovat spoustu zbytečností. Stačí totiž málo.

Objevte kouzlo lagom i vy, prohlédněte si náš obchod a nechte se inspirovat.

Zpět do obchodu

Oživí domov, zahřejí u srdce

Atmosféra hygge, síla minimalismu, duše Skandinávie. Dekorace plné originálního stylu a smysluplných hodnot. Podtrhnou jedinečnost vašeho domova a každý den vám připomenou, co je opravdu důležité.

Užijte si radost z tvorby

Odpoutejte svou kreativitu a vychutnejte si klidnou inspirativní chvíli. Vyrobte si s námi dekoraci, která bude jediná svého druhu na světě. Naše kreativní sady vás budou bavit a vašemu domovu budou slušet.

Objevte Kreativní sady

Co znamená Lagom?

“Ani málo, ani moc”.

Je to přístup k životu i designu. Okouzlující svou jednoduchostí, veliký atmosférou a hodnotami. Vděčnost, skromnost, rovnováha, střídmost.

V duši i doma.

Více na našem blogu